3 dôvody, prečo si vybrať poistenie od Colonnade

ONLINE POISTENIE

Nemusíte chodiť na našu pobočku. Poistenie vybavíte pohodlne aj z domu.

TRANSPARENTNÁ KOMUNIKÁCIA

Svojim klientom ponúkame férové podmienky bez malých písmen.

KOMPLETNÉ RIEŠENIE

Získajte poistenie nehnuteľnosti a domácnosti na jednej zmluve.

Pridobré na nepoistenie. Nemyslíte?

Poistenie VIVA kryje chrbát vám aj vášmu domovu.

Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti VIVA

Neviete, aké poistenie si vybrať? Nechajte nám svoje tel. číslo alebo zavolajte priamo nášmu špecialistovi na +421 55 6826 222.

Informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete TU.


Poistite si dom, byt alebo chatu online, rýchlo a férovo.

Poistenie nehnuteľnosti kryje všetky vedľajšie stavby na pozemku.

Zistiť viac o poistení nehnuteľnosti
Poistite si domácnosť a ochráňte svoj majetok aj mimo domova.

Poistenie domácnosti chráni váš domov pred rizikami ako sú požiar či vytopenie.

Zistiť viac o poistení domácnosti

Dobre premyslené poistenie s Colonnade - silným hráčom s kanadskými koreňmi a bohatými skúsenosťami v oblasti poisťovníctva v strednej a východnej Európe.

Sme spoľahlivým partnerom

Sme jednou z mála poisťovní na slovenskom trhu, ktorá má od ratingovej agentúry A.M. Best rating finančnej sily na úrovni A- (výborný) a úverový rating na úrovni A- so stabilným výhľadom.

Rozumieme poisteniu

Naše produkty a služby boli niekoľkonásobne ocenené najvyšším možným hodnotením SIBAF® Award.

Naši klienti nám dôverujú

Poisťujeme viac ako 55 000 klientov a ročne vybavíme viac než 4 500 poistných udalostí.

Viac o fair & friendly poisťovni Colonnade


Colonnade je silným hráčom s bohatými skúsenosťami v oblasti poisťovníctva v regióne strednej a východnej Európy, korene má v Kanade

Pre vybrané produkty je pre vás k dispozícii naša online kalkulačka. Ak máte záujem o ostatné produkty, neváhajte nás kontaktovať e-mailom na info@colonnade.sk, telefonicky na tel. č.: +421 55 6826 222 alebo prostredníctvom širokej siete sprostredkovateľov.

Poistenie budovy (dom, byt, chata) je poistenie nehnuteľnosti (obvodové múry) a stavebných súčastí – okná, dvere, podlahy, kuchynská linka (vrátane elektrospotrebičov)..., a tiež vedľajších stavieb. Poistenie domácnosti chráni vaše zariadenie - nábytok, elektroniku, výpočtovú techniku, športové potreby, ale aj peniaze, šperky, cennosti, domáce zvieratá atď.

Vaše bicykle a športové potreby umiestnené v garáži sú automaticky poistené v rámci poistenia domácnosti.

Garáž (samostatne stojaca) je vedľajšia stavba, ktorú máte poistenú automaticky do výšky 25 % z poistnej sumy budovy kdekoľvek na území SR. Garáž (ak je súčasť hlavnej budovy) je poistená automaticky ako súčasť úžitkovej plochy.

V prípade, že máte kontakt na sprostredkovateľa poistenia, s ktorým ste uzatvorili poistnú zmluvu, môžete sa obrátiť priamo na neho, prípadne nám napísať e-mail na adresu info@colonnade.sk, alebo nám zavolať na tel. č.: +421 55 6826 222, a my vám potrebný dodatok radi vypracujeme.

Najskôr je potrebné kontaktovať svoju banku a informovať ich o tom, že chcete zmeniť svoje poistenie. Nezabudnite sa opýtať, či si účtujú poplatky pri zmene poistenia, resp. či vám vystavia nové vinkulačné tlačivá, ktoré bude potrebné potvrdiť. Mnohokrát stačí jeden telefonát alebo e-mail bez nutnosti navštívenia pobočky banky.

Použili ste na kúpu nového domu alebo bytu hypoúver? V tom prípade si banka na základe poistnej udalosti môže nárokovať právo na poistné plnenie. Vinkuláciu môžeme potvrdiť viacerými spôsobmi. Ak máte zmluvu uzatvorenú pomocou sprostredkovateľa, neváhajte sa obrátiť priamo na neho. Radi vám však pomôžeme aj osobne v našich pracoviskách v Bratislave a v Košiciach. Po telefonickej dohode môžete navštíviť aj naše pracoviská v Nitre, Banskej Bystrici alebo v Žiline. Rovnako môžete využiť elektronickú komunikáciu a poslať nám vinkuláciu e-mailom na vinkulacia@colonnade.sk. Pokiaľ chcete využiť zaslanie vinkulácie na potvrdenie poštou, zásielku môžete adresovať na sídlo pobočky v Košiciach.

Nestačilo? Ďalšie dôvody na výber Colonnade poistenia nehnuteľnosti a domácnosti

Poistenie nehnuteľnosti - výhody:

  • je určené pre fyzické aj právnické osoby, ktoré sú vlastníkmi budov (skolaudovaných, ale aj vo výstavbe) určených na bývanie, rekreáciu alebo na prenajímanie,
  • pri poistení bytu na trhovú hodnotu uhradíme náklady na kúpu porovnateľného bytu v danej lokalite,
  • v rámci Happy Hypo zaplatíme náklady spojené so splácaním vašej hypotéky, ak sa stane váš dom alebo byt po poistnej udalosti neobývateľný,
  • poistenie chráni garáž, garážové stojisko či náhrobný pomník kdekoľvek na území SR,
  • v prípade, že svoju nehnuteľnosť prenajímate za účelom bývania, preplatíme vám stratu nájomného (ak sa vaša nehnuteľnosť stane neobývateľnou) max. pod dobu 3 mesiacov. Pre prípad poškodenia vášho majetku podnájomníkmi si u nás môžete uzavrieť poistenie zodpovednosti za škodu na veciach zapožičaných a prenajatých.

Poistenie domácnosti - výhody:

  • široký rozsah krytia (aj náhodné rozbitie skla, skrat, vniknutie atmosférických zrážok) bez limitov poistného plnenia,
  • vaše veci sú poistené počas dovolenky, pracovnej cesty v ubytovacom zariadení, ale aj na internáte, 
  • poistené sú aj veci skladované v garáži či iných, vedľajších stavbách,
  • ponúkame aj množstvo pripoistení: vecí v aute, pripoistenie bicyklov…,
  • uhradíme vám hodnotu potravín, ktoré sa vám pokazili v chladničke po výpadku elektriny. 
Poistite si dom, byt alebo chatu online, rýchlo a férovo.

Poistenie nehnuteľnosti kryje všetky vedľajšie stavby na pozemku.