Zrušená dovolenka? Žiadny problém s poistením storna zájazdu

Jednou z najväčších nepríjemností, ktoré sa môžu stať pri dlho plánovanej dovolenke je... jej zrušenie. Náhla strata zamestnania, finančné ťažkosti, ochorenie, či smrť blízkej osoby sú udalosti, ktoré nedokážeme predvídať.


27.6.2023

Čo však môžeme urobiť je pri tom, ako sa tešíme na oddych v zahraničí, uzatvoriť si  aj poistenie stornopoplatkov. To nám umožní plánovať našu dovolenku s pocitom väčšej istoty. V tomto článku sa pozrieme na to, ako jednoducho sa poistenie storna zájazdu dá vybaviť a aké sú jeho výhody. 

Dojednajte si ho jednoducho online

Poistenie stornopoplatkov si môžete  u nás v Colonnade dojednať jednoducho prostredníctvom našej online kalkulačky a poistná zmluva vám bude ihneď zaslaná na váš e-mail. Ak si však na poistenie  spomeniete neskôr a do vašej dovolenky zostáva stále viac ako mesiac, môžete si  toto poistenie kúpiť až do 14 dní po zaplatení vášho zájazdu.

V prípade, že  sa vaša dovolenka nezadržateľne blíži a je to menej ako jeden mesiac, v takom prípade máte možnosť dojednania poistenia storna najneskôr v deň, kedy si kupujete daný zájazd. Stačí vyplniť jednoduchý formulár, kde uvediete podrobnosti o ceste, osobné údaje a môžete sa tešiť na váš zaslúžený oddych bez starostí. 

Široké krytie

Jednou z najväčších výhod tohto poistenia je, že kryje rôzne udalosti, ktoré by mohli viesť k zrušeniu plánovanej cesty. Okrem chorôb, straty zamestnania či v najhoršom prípade aj straty rodinného príslušníka kryjeme aj dôvod nariadenej karantény a to dokonca s nulovou spoluúčasťou (v prípade  hospitalizácie alebo smrti, na ostatné prípady sa vzťahuje 10 % spoluúčasť). Navyše, poistenie je platné s územnou platnosťou na celý svet.

Flexibilita poistenia

Colonnade ponúka na výber z dvoch balíčkov – Silver a Gold. Cestujúci si tak môžu vybrať šírku krytia, ktorá mu bude vyhovovať najviac. Balík Silver predstavuje základné možnosti poistenia, Gold je zasa pre náročnejších, ktorí nechcú nechať nič na náhodu.

Rýchla a jednoduchá úhrada nákladov

Ak je váš zájazd zrušený a spĺňate podmienky pre nárok na storno, poisťovňa vám poskytne rýchlu úhradu nákladov. Po tom, ako obdržíme potvrdenie o zrušení zájazdu, sa vaša požiadavka spracuje a vrátime vám náklady, na ktoré máte nárok. Po vyriešení vašej situácie si potom môžete rezervovať ďalšiu vysnívanú cestu – a dokonca aj vstupenky na kultúrne a športové akcie, alebo pobyty v kúpeľoch a na rekreáciách.

Poistenie stornopoplatkov od poisťovne Colonnade je skvelou voľbou pre tých, ktorí preferujú jednoduché a spoľahlivé riešenia. Za pár klikov môže byť poistenie vo vašej e-mailovej schránke a vy tak môžete spoľahlivo cestovať a chrániť sa pred nečakanými udalosťami. Chráňte seba, rodinu, ale aj svoje nervy s poistením storno zájazdu, aby ste boli v prípade potreby krytí a chránení.