Živé vianočné darčeky chránime pripoistením domácich zvierat

10.12.2020

Vianoce – aj keď tohto roku možno o niečo iné, než na aké sme zvyknutí – sú vždy symbolom pokoja a zdieľanej radosti. Tú si prejavujeme nielen príjemnou spoločnosťou v kruhu najbližších, ale aj obdarovaním sa navzájom.
Najmä v rodinách s deťmi nie je ničím výnimočným nájsť si pod stromčekom aj živý darček, a to v podobe štvornohého zvieracieho kamaráta, ktorý sa takmer okamžite stáva neodmysliteľnou súčasťou rodiny.
A tak, ako máme tendenciu chrániť naše polovičky a deti pred úrazmi či inými zraneniami, aj domáce zvieratá si zaslúžia našu pozornosť v tejto oblasti. Ak už nejakého zvieracieho miláčika doma máte, určite viete, ako nákladná dokáže byť zdravotná starostlivosť o psíka či mačku.

Ako ochrániť domáce zvieratko?

Preto sme k nášmu poisteniu domu a domácnosti VIVA vyvinuli aj niekoľko pripoistení, medzi ktorými nájdete aj pripoistenie pre domáce zviera. V tomto doplnku nájdete poistenie pre psa, mačku či fretku, ktorú chováte vy alebo iný člen domácnosti výhradne ako spoločenské zviera.
Naším pripoistením pre domáce zviera chránime až päť vašich miláčikov starších ako štyri mesiace proti dvom hlavným rizikám, a to proti úrazu a otrave. V prípade, že sa vášmu štvornohému spoločníkovi niečo stane, hradíme jeho veterinárne vyšetrenie a liečbu, prípadnú operáciu a pooperačnú hospitalizáciu, a taktiež lieky a zdravotnícke pomôcky do výšky limitu, ktorý si dohodneme v poistnej zmluve.

Keď príde k najhoršiemu…

Avšak, nie vždy dokážeme zabrániť tomu najhoršiemu. Ak nastane čas odchodu vášho miláčika, aj pri tejto náročnej a emotívnej chvíli stojíme pri vás a kryjeme náklady na eutanáziu či spopolnenie.
Poďme sa však radšej sústrediť na to pekné! Čakajú nás predsa Vianoce, čas, kedy budeme môcť byť spolu v teple rodinného kruhu. Ak Vás aj pod stromčekom nebude čakať prírastok, ale takýto domáci maznák vám robí spoločnosť už dlhší čas, určite sa pozrite na naše poistenie, v ktorom máme dvere otvorené pre všetky labky, ktoré nie sú staršie ako 6 rokov (vrátane).