Mobil, kľúče, peňaženka – pred odchodom myslime aj na úrazové poistenie

Leto je typickým obdobím pre outdoorové aktivity – mnohí bicyklujeme, behávame, chodíme hrávať rôzne športy. 

6.8.2021

Leto je typickým obdobím pre outdoorové aktivity – mnohí bicyklujeme, behávame, chodíme hrávať rôzne športy. Deti posielame do táborov, aby sa domov vrátili s krásnymi zážitkami a novými kamarátstvami. Ako však zabezpečiť, aby sme si v každom prípade domov doniesli len tie pekné spomienky?

Pred odchodom z domu si teda okrem základných vecí skontrolujme aj svoje poistenie. Najmä v zápale hry a súťaživosti sa nám môže hodiť. Aj preto sa dnes s Martinom Bajlom, riaditeľom odboru poistenia spotrebiteľov, a Zuzanou Ondrčkovou, upisovateľkou našej poisťovne budeme rozprávať o poistení Event.

Čo je to poistenie Event?

O.: Event poistenie je moderná forma krátkodobého úrazového poistenia pre rôzne skupiny ľudí zúčastňujúcich sa rôznych typov akcií alebo „Eventov“. Uzatvoriť ho môžu jednak organizátori podujatí alebo aj samotní účastníci, keďže počet ľudí na jednej zmluve nie je limitovaný.

B.: Pre tieto skupiny sme pripravili balíčky, ktoré sú určené pre naše najčastejšie typy klientov. Ide o deti – balíček „Škola a tábor“, balíček určený pre športovcov a balíček pre teambuilding.

Čo predstavujú tieto balíčky úrazového poistenia?

B.: Balíčky poistenia Event fungujú tak, že podľa typu konkrétneho druhu podujatia ponúkame najpopulárnejšie druhy poistného krytia, ako aj primeranú výšku limitov poistného plnenia.

O.: V praxi to znamená to, že napríklad školákom ponúkame iné krytie, ako zamestnanom firmy, ktorí v prípade poistnej udalosti môžu prísť o príjem. Výhodou je, že si môžete tiež vybrať, či na podujatí budete vykonávať športové aktivity, dobrovoľníctvo alebo adrenalínové športy…

Čo všetko teda v prípade úrazu kryjeme?

O.: Rôzne situácie, ktoré často nastanú v dôsledku úrazu ako napríklad zlomeniny či popáleniny, a keďže sa eventy organizujú mnohokrát v novom prostredí, je tomu úmerne zvýšené aj riziko úrazu a následne hospitalizácie, prípadne domáceho liečenia. Preto je možné dojednať si vhodný limit aj pre prípad denného odškodného následkom úrazu resp. denného odškodného za pobyt v nemocnici následkom úrazu.

B.: V prípade závažnejších úrazov kryjeme aj trvalé následky úrazu a náklady na invalidný vozík.

V tých najhorších prípadoch majú účastníci dohodnutú fixnú sumu pre prípad smrti následkom úrazu ako aj limit na pohrebné náklady.

Nie je to dnes už štandard na trhu? Prečo by sme si mali vybrať poistenie eventov v Colonnade?

 B.: Naša výhoda je najmä v tom, že sme klasické úrazové riziká prispôsobili modernej dobe, keď sa často organizujú rôzne eventy a poistenie sa dojednáva „last minute“ online na poslednú chvíľu.

Pre balíky Teambuilding a Šport v prípade poistnej udalosti akceptujeme aj „primeranú“ hladinu alkoholu, keďže v dnešnej dobe je asi nepredstaviteľné nedať si jedno či dve pivká na firemných hrách. Hladina alkoholu, ktorú akceptujeme bez krátenia poistného plnenia je 0,5 promile (čo je ilustračne najvyššia akceptovaná hladina alkoholu za volantom v Európe).

O.: Avšak v prípade, že vám balíkové riešenie nevyhovuje, dokážeme Vám ponuku poistenia individuálne „ušiť na mieru“.

Medzi ďalšie nenahraditeľné výhody patrí jasná a prehľadná ponuka, ktorá by mala byť dnes už samozrejmosť. V našom prípade je však najsilnejšou stránkou tohto produktu rýchla a profesionálna likvidácia s možnosťou osobného kontaktu s likvidátorom počas celej doby. Našim klientom okrem elektronického hlásenia umožňujeme aj online obhliadky po poistnej udalosti.

Spomínali ste však aj tretí balíček. Môžu ním rodičia chrániť svoje deti?

O.: Keďže sa snažíme prispôsobovať požiadavkám klientov, upravili sme rozsah štandardného produktu tak, aby lepšie vyhovoval aj potrebám našich „školáčikov“ či detí v detských alebo prímestských táboroch, a to vrátane možnosti krytia športových aktivít. Tento balíček aktuálne ponúkame za zvýhodnenú sadzbu.

Dá sa takto výhodne dojednať aj online?

B.: Naše poistenie je možné dojednať kedykoľvek, 24 hodín denne prostredníctvom online kalkulačky v priebehu pár minút. V štyroch jednoduchých krokoch si zvolíte veľkosť skupiny, začiatok a koniec poistenia a miesto konania akcie. Následne na základe rizikovosti (či sa budete školiť, hrať futbal alebo plachtiť na jachte) vám vypočítame poistné. Zmluva vznikne úhradou poistného. Zoznam účastníkov jednoducho vložíte ako prílohu a bez obáv môžete vyraziť za zábavou a dobrodružstvom.

Pre viac informácií o poistení Event navštívte náš web alebo kontaktujte našu kolegyňu, Zuzanu Ondrčkovú na LinkedIne alebo mailom na zuzana.ondrckova@colonnade.sk.