Smart Home riešenia v poistení domácnosti

Ak si doprajete Smart Home riešenia pre Vašu domácnosť kvôli väčšiemu komfortu, zbystrite pozornosť.

1.3.2021

Ráno Vás prebúdzajú pomaly otvárajúce sa tienidlá na oknách, automaticky sa Vám doma vyvetrá, poobede Vás v zime zasa čaká vyhriaty dom, napustená vaňa a zapnutá obľúbená hudba. Ak si doprajete Smart Home riešenia pre Vašu domácnosť kvôli väčšiemu komfortu, zbystrite pozornosť. Vyťažiť z toho môžete aj pri poistení VIVA.

Inteligentných zariadení je dnes viac ako kedykoľvek predtým. Tešia sa veľkej obľube nielen kvôli tomu, že dokážu mnohé činnosti zjednodušiť. Zaobstarávame si ich najmä preto, aby šetrili náš časpeniaze a aby zvýšili našu bezpečnosť.

Pri čom môže Smart Home pomôcť?

Je príjemné spraviť si romantický večer pri sviečkach. A práve horiace sviečky dokážu spôsobiť obrovské materiálne škody, stratu zdravia či dokonca životov. Smart detektor dymu, požiaru či plynu dokáže spraviť rozdiel medzi zábavnou príhodou ako Vám horel stôl a reportážou v hlavných správach.

Predstavte si, že ste po dlhej dobe na výlete v horách. Medzitým Vám začne v dome unikať voda z prasknutého prívodu do toalety. Inteligentné senzory dokážu tento stav nielen zachytiť, ale prostredníctvom aplikácií Vás na to aj upozorniť a dokonca uzavrieť hlavný prívod vody, kým sa stihnete vrátiť domov. Ochránia Vás a Váš majetok omnoho efektívnejšie, než to bolo doteraz možné, čím Vám ušetria nemalé náklady na výmenu poškodeného zariadenia a prípadné opravy podláh, zasiahnutých stien či vytopených susedov.

Poznáte niekoho, koho vykradli počas spánku? Dnes sa „noční zlodeji“ zameriavajú najmä na šperky, hotovosť či drobnú elektroniku. Okrem samotnej straty vecí máme často oveľa horší pocit z toho, že niekto cudzí sa nám počas spánku pohybuje po byte. Inteligentný senzor na pohyb sa dokáže automaticky zapnúť a vypnúť v čase keď spíte a monitoruje Váš byt pred neželanou návštevou. Senzory dokonca dokážu rozoznať menšie domáce zvieratá a tak  nočná prechádzka Vašich domácich miláčikov nebude budiť celé okolie.

Prečo nie?

Je to drahé a nemám naťahané káble sú často prvé reakcie. Dobrá správa je, že väčšina existujúcich alarmov (zabezpečovacích systémov) umožňuje pridanie dodatočných senzorov, takže celkové náklady na vylepšenie existujúceho systému o senzory detekujúce pohyboheňdymmráz či vodu často neprevýšia 100€. Ak Vás poisťovňa odmení výraznou zľavou na poistnom, podobne, ako to robíme v Colonnade, táto investícia je „doma“ v priebehu pár rokov. Byť v bezpečí a komforte sa skrátka oplatí.