Nielen peniaze pomáhajú…Výbuch plynu v Prešove

17.12.2019

S takýmito slovami sa väčšine z nás spájajú Vianoce každoročne. Po udalostiach posledných dní však mnoho rodín tieto slová vníma s trpkosťou a smútkom. Najmä obyvatelia Mukačevskej ulice v Prešove.

Byt, oblečenie, fotografie z detstva, knihy, šperky, dokumenty a doklady dokazujúce existenciu celých rodín. Spomienky na šťastné chvíle, detstvo a aj vianočné darčeky nakúpené pre blízkych. To všetko sa zmenilo behom pár desiatok minút na horúci prach a mokrú masu sutín.

Nepredstaviteľné, že človek príde v priebehu niekoľkých minút nielen o celý svoj DOMOV, majetok ale niektoré z rodín aj o to najcennejšie – o svojich blízkych. Spád udalostí bol veľmi rýchly. Po výbuchu plynu sa mobilizovali nielen záchranné zložky z okolitých miest, ale najmä ľudia a firmy, v ktorých sa prebudila ochota pomáhať.

Okamžite, ako sme sa z médií dozvedeli o tejto nešťastnej udalosti, sme sa snažili skontaktovať s našimi klientmi z Mukačevskej a tiež priľahlých ulíc. S niektorými úspešne, hoci boli stále v šoku. Dohodli sme sa teda na telefonickom kontakte hneď po víkende.

Manželský pár bývajúci na nižšom poschodí našťastie utrpel iba majetkovú škodu, avšak totálnu, nebolo čo zachraňovať. V pondelok sme sa dohodli na osobnom stretnutí, v utorok sme sa stretli a pomohli sme sformulovať pár viet do hlásenia poistnej udalosti a ešte v ten deň sme klientom poslali na účet čiastku rovnajúcu sa poistnej sume poistenej domácnosti.

Veľmi nás potešilo, keď aspoň na malú chvíľu sme klientom priniesli úľavu a možno aj trochu radosti. Stačí len osobný prístup, ochota pomôcť nad rámec dohodnutých zmluvných podmienok a vzájomné porozumenie. Klienti to často ocenia viac než len peniaze na bankovom účte.