Homeoffice profi: Krátkodobé poistenie notebookov s príslušenstvom

4.4.2020

Aktuálna situácia vyvolaná COVID-19 ovplyvňuje nás všetkých a mení naše zaužívané spôsoby, vrátane toho, ako trávime čas a akým spôsobom pracujeme.

V súčasnosti je bežné, že zamestnanci pracujú v režime home-office všade, kde je to možné, a to aj v spoločnostiach, v ktorých pred vypuknutím pandémie tento spôsob práce nebol zavedený alebo preferovaný.

Pre správny výkon práce a spojenie s kolegami a obchodnými partermi zamestnanci potrebujú notebooky a prípadne ďalšie vybavenie ako napr. externé monitory, slúchadlá, scanner, tlačiareň a pod.

Čo znamená táto zmenená situácia z pohľadu poistenia? Mnohé firmy dokupovali hardware, pretože nie všetci zamestnanci disponovali potrebnou kancelárskou technikou vhodnou na prácu z domu. Pokiaľ išlo o významnejšie investície, tieto nové zariadenia nemusia byť automaticky poistené v existujúcich poistných zmluvách. Majetok, ktorý spoločnosti zverili zamestnancom na prácu z domu sa teraz nachádza mimo prevádzkových priestorov a teda potenciálne mimo tzv. miesta poistenia. Okrem toho, v domácom prostredí je elektronika vystavená určitým nebezpečenstvám, ktoré v pracovnom prostredí nehrozia, a preto sa domnievame, že sa toto poistenie oplatí aj pre tých klientov, ktorí nad ním pred COVID-om pri výkone práce z pracoviska neuvažovali.

Poznáte to, akurát ste si priniesli rannú šálku kávy, pokúšate sa pripojiť na Skype call s kolegami a vaša ratolesť, ktorá sa práve naučila loziť po nábytku, prípadne domáci miláčik od vás neodkladne niečo potrebuje, snaží sa dočiahnuť, všetko, čo máte na stole alebo sa domáha na ruky. Malý okamih a káva skončí rozliata na notebooku, prípadne externý monitor na zemi. Čo je horšie, pri nehode dôjde zároveň k poškodeniu dát na harddisku. Ako odpoveď na túto situáciu pripravili špecialisti poisťovne Colonnade Insurance produkt s komplexným krytím, ktorý je možné uzatvoriť z pohodlia domova na diaľku – zaplatením, bez nutnosti čokoľvek podpisovať, kohokoľvek osobne stretnúť alebo ísť na poštu. Poistenie vám nahradí poškodenie alebo zničenie notebookov s príslušenstvom ako následok poliatia, pádu, krádeže (aj z auta, nie len z bytu) alebo elektronického rizika ako je skrat.

Vieme, že cennejšia ako hardware, je práca, ktorú na ňom vykonáte, a preto pre zabezpečenie ešte komplexnejšej ochrany toto poistenie kryje aj náklady na obnovu poškodených alebo stratených dát zo záložného zariadenia, resp. primerané náklady na obnovu dát po poistnej udalosti od poslednej pravidelnej zálohy. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, pracujeme z domu? a sme tu pre Vás “Za každých okolností“.