Colonnade Insurance získala ocenenie Zlatá minca v kategórii Objav roka pre poistenie kybernetických rizík

Bratislava, 21. 9. 2022 – Colonnade Insurance potvrdzuje svoje pevné miesto medzi slovenskými poisťovňami. Po minuloročnom úspechu s produktom allriskového poistenia podnikateľov, tentokrát získala ocenenie Zlatá minca v kategórii Objav roka. Podarilo sa jej tak ako jedinej poisťovni, a to vďaka unikátnemu poisteniu Cyber.

20.9.2022

Do kategórie Objav roka mohli byť nominované nové produkty uvedené na trh za obdobie december 2020 – august 2022. Medzi konkurenčnými finančnými inštitúciami si Colonnade Insurance upevnila svoju pozíciu na slovenskom trhu ako jediná ocenená poisťovňa medzi troma najlepšími produktmi.

Ocenený bol produkt Cyber – Poistenie pre firemných klientov s forenznou službou AEC, ktorý pomáha klientom poisťovne v oblasti prevencie a riešenia problémov v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

„Ide o riešenie pre kybernetické riziká, ktoré sa okolo nás vyskytujú najmä posledné dva roky o čosi viac ako kedykoľvek predtým. Podnikatelia si napriek dlhému názvu kupujú naozaj jednoduchú službu – k cyber poisteniu dostanú aj ‚hackerov‘ na svojej strane,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Colonnade, Marian Bátovský.

Z prieskumov Slovak Business Agency vyplýva, že viacero malých a stredných podnikateľov nemá jasnú predstavu o tom, čo kybernetická bezpečnosť je. Preto si Colonnade Insurance dáva za jasnú úlohu nielen riešiť následky po prípadných kybernetických útokoch, ale aj podporovať vzdelanie dostupnosť informácií v tejto oblasti. Darí sa jej to aj vďaka partnerstvu so spoločnosťou AEC, ktorá je forenzným špecialistom, vďaka čomu je možné incidentom predchádzať, včas ich zaznamenať, alebo rýchlo zmierniť ich dopad.